A Pionír rádiótól a média-galaxisig
Gyermekkorom nagy élményei közé tartozik az a nap, amikor szüleim megvették az első “Pionír” rádiót. Talán van az olvasók között, aki emlékszik arra a barna dobozra, ami elől sárga vászonnal volt bevonva és gombjait mindössze két, később három állomás között lehetett csavargatni. Mindez Nagyváradon történt, az ötvenes években.
De nem ez volt az első “média-élményem”. Szüleimnek a háború alatt abban a kis faluban, ahol laktak, egyetlen hírforrásuk, amiből megtudhatták, hogy mi is történik a világban, az angol rádió magyar nyelvű adása volt, amit egy inkább magas mint széles telepes készüléken hallgattak, de amit a háború közepén be kellett szolgáltatni, bevinni a telepekkel együtt (hatalmas akkumulátorok) a községházára, ahonnan soha nem kapták vissza.
Ugye, szinte felesleges hozzátennem a költői kérdést: és ehhez képest mi van ma? Rengeteg tévécsatorna, egyetlen városban (például Bukarestben is) 9-10 urh-rádió, az interneten elérhető információs és multimédia-csatornák száma pedig ma már szinte végtelen.