Előzmények (1993-2000)
A Duna Televízió előkészítési folyamatában az egész magyar (ellenzéki) sajtó arra volt kiélezve, hogy "értik, hogy kik hozzák létre a Duna Televíziót, de - mivel akkor még csak az egyetlen "Királyi Televízióban" dolgoztak tévések, a nagy kérdés az volt, hogy "Vajjon ki fogja működtetni a Duna TV.-t?" Erre sajnos a leghivatottabbak sem tudtak válaszolni, mert minden tévés a királyi tv alkalmazottja volt.
Néhányan, azt híve, hogy egy valódi űrt töltünk be, létrehoztuk a DUNASAT ALAPÍTVÁNYT, amely felvette a kapcsolatot a Duna TV akkori elképzelőivel. A Dunasat Alapítvány kuratóriuma: Peták István, Cselényi László, Boros Zoltán, Balla D. Károly, Csép Sándor, Szokay Imre, Ábrahám Dezső stb. A sajtó ránk ugrott, azzal a feltételezéssel, hogy "mi vagyunk a hiányzó láncszem", műsorkészítőkként mi fogunk közreműködni. Az eredmény abszurd volt, ugyanis az a néhány tisztességes határon túli magyar tévés és újságíró, aki ebbe a kezdeményezésbe belefogott, utólag a Duna TV kitalálóinak a vehemens ellenkezésébe ütközött.
Csoóri Sándor, Kőhalmi Ferenc és mások azt hitték, hogy minket az akkori ellenzék bérelt fel egy diverzióra. Szóval, többszöri párbeszéd kezdeményezés után Csoórival, Kőhalmival, lakásokon és a Filmművészeti Szövetség székházában, kiderült, hogy "beleköptünk a levesbe": bár még ők sem tudták, hogy kivel fogják működtetni a Duna TV-t, bennünket teljes bizalmatlansággal fogadtak, és a filmszakma felé fordultak. A Duna TV tulajdonképpen a MAFILM valamint a MOVI szakembereivel indult. Közülük többen - szerintem igazságtalanul - kiszorultak a pályáról, a MOVI-t, Magyarország legszínvonalasabb dokumenumfilm-stúdióját - a Balázs Béla Stúdió mellett - halni hagyta az első két szabad kormányzati ciklus.